مدل چادر نماز جشن تکلیف پرطرفدار

مدل چادر نماز جشن تکلیف

مدل چادر نماز جشن تکلیف امروزه بسیار متنوع‌تر از قبل می‌باشد. طراحان خوش ذوق لباس امروزه مدل‌های زیبا و جالبی از چادر نماز را به بازار عرضه کرده و به این طریق در برگزاری باشکوه جشن تکلیف دختران ایران زمین سهیم می‌شوند. البته چادر نمازهای جشن تکلیف موجود در بازار این روزها علاوه بر داشتن مدل‌های متنوع از نظر جنس نیز تنوع بیشتری نسبت به قبل دارند. به طور کلی می‌توان گفت در حال حاضر تنوع مدل چادر نماز جشن تکلیف بسیار بالا بوده و دست خانواده‌ها برای انتخاب مدل دلخواه فرزندان‌شان کاملا باز است. لطفاً با ما همراه بمانید تا در ادامه مطلب چندین مدل از جدیدترین چادرهای نماز جشن تکلیف را به شما معرفی کنیم.

نکاتی برای انتخاب یا دوخت چادر نماز جشن تکلیف

دوخت چادر نماز جشن تکلیف

مدل چادر نماز جشن تکلیف باید شاد و جذاب باشد. زیرا این پوشش خاص علاوه بر اینکه برای برگذاری یکی از مهمترین جشن‌های عبادی زندگی بانوان ایرانی، استفاده می‌ شود و قرار است این روز برای همیشه در ذهن آن‌ها حک شود؛ از لحاظ سنی نیز باید مناسب بوده و از رنگ‌بندی و مدل کودک پسندی برخورد باشد.

به طور کلی بهترین رنگ‌بندی چادر نماز برای تمامی سنین، رنگ‌های شاد با زمینه سفید و گل‌های رنگارنگ است. اما در رابطه با چادر نماز جشن تکلیف شاد بودن رنگ آن بسیار مهم بوده و باید حتما هنگام خرید و یا دوخت هر مدل چادر نماز به این نکته توجه شود.‌

نکته دیگر در رابطه با مدل و نوع چادر نماز جشن تکلیف است؛ البته انتخاب مدل یک امر سلیقه‌ای بوده و ممکن است همیشه دختران ۹ ساله از مدل خاصی خوششان نیاید. ولی مدل جدید و به روز برای این قشر همیشه دارای جذابیت‌های خاص خود می‌باشد. پس بهتر است هنگام انتخاب مدل برای دوخت چادر نماز جشن تکلیف بیشتر بر روی مدل‌های به روز و جدید متمرکز شد.

در حال حاضر در اکثر نقاط کشور توجه به جنس ساتن با رنگ صورتی بیشتر از دیگر مورد توجه می‌باشد. اما این امر عمومیت ندارد و در برخی نقاط رنگ و جنس متنوع که از جذابیت و نوآوری خاص خود نیز برخوردار است برای این جشن معنوی تدارک دیده می‌شود.

به هر حال یکی از واجبات اصلی جشن تکلیف که طبق آیین هر ساله در کشور ما در تمامی مدارس دخترانه برای مقاطع تحصیلی پایه سوم ابتدایی برگزار می‌گردد چادر نماز است. بنابراین جهت برگزاری باشکوه‌تر این جشن عبادی باید رنگ و مدل چادر نماز نیز خاص و متنوع انتخاب گردد. البته امروزه علاوه بر چادر نماز جشن تکلیف کیف چادر نماز به همراه سجاده که تقریبا با چادر نماز ست هستند نیز به دانش آموزان داده می‌شود.

جدیدترین مدل چادر جشن تکلیف

جدیدترین مدل چادر جشن تکلیف

امروزه برگزاری جشن تکلیف نه سالگی از اهمیت بیشتری نسبت به قبل برخوردار است. زیرا با پیشرفت تکنولوژی و فراگیری ارتباطات جمعی، هر روزه بیشتر از قبل دختران سرزمین ما در معرض غرب زدگی قرار دارند. بنابراین نیاز است توجه به عفاف و پوشش اسلامی در همان سنین کودکی به آنها آموخته شود. تا کمتر در معرض آسیب‌های ناشی از ترویج فرهنگ غرب در کشور باشند.

برگزاری جشن تکلیف دینی، با‌شکوه بیشتر این عزیزان را برای درک اهمیت حفظ عفاف و انجام واجبات دینی، بهتر آماده می‌کند. همانطور که می‌دانید یکی از ملزومات جشن تکلیف چادر نماز است که امروزه از تنوع بسیار زیادی بهره‌مند شده است.
معمولا طراحان چادرهای جشن نماز با استفاده از انواع تزئینات و اکسسوری‌هایی مانند: روبان، گل، مروارید، گیپور و تور مدل‌ها بسیار زیبا و جذابی را به بازار عرضه می‌کنند و هر روز نیز به تنوع آن‌ها افزوده می‌گردد. در حال حاضر تنوع چادرهای نماز مخصوص جشن تکلیف آنقدر بالاست که انتخاب جدیدترین مدل از بین آن‌ها کار آسانی نیست. زیرا تقریبا همه مدل‌های، حال حاضر بازار زیبا، جدید و دوست داشتنی هستند.

البته خانواده‌ها نیز می‌توانند خلاقیت به خرج داده و با تکیه بر استعداد و سلیقه خود برای دختران کوچولو چادر مخصوص جشن نماز چادر جدید با مدل کاملا متفاوت از مدل‌های رایج بازار بدوزند. همچنین در کنار خرید و دوخت چادر مخصوص نماز جهت تشویق هرچه بیشتر این کودکان به انجام واجبات دینی و حفظ حجاب و عفاف اسلامی، خرید قرآن، صلوات شمار و کتاب دعا و آموزش آن‌ها نیز توصیه می‌گردد.

چادر جشن تکلیف مدل فرشته

چادر جشن تکلیف مدل فرشته

چادر نماز جشن تکلیف مدل فرشته یکی از زیباترین و جدیدترین مدل‌های چادر نماز است که امروزه برای جشن تکلیف از آن استفاده می‌شود. چادر مدل فرشته علاوه بر اینکه برای دختر خانوم‌های کلاس نهم جهت برگزاری جشن تکلیف یک مورد بسیار زیبا و خاص محسوب می‌شود؛ یکی از مدل‌های است که در بین دختر خانم‌های نوجوان نیز طرفداران زیادی دارد.

این مدل چادر نماز علاوه بر زیبایی برای خواندن نماز نیز بسیار مناسب بوده و پوشش کاملی را برای این فرشته‌های کوچک به وجود می‌آورد. نحوه دوخت این چادر به شکلی هست که از دو قسمت بالا تنه و پایین تنه تشکیل شده است.

بنابراین برای دوخت و آماده آن باید از مهارت قابل قبولی برخوردار بود. به همین دلیل بهتر است آن را به صورت آماده از بازار خریداری کرد و یا آنکه برش و دوخت آن را به افراد با تجربه و وارد واگذار کرد.

چادر نماز جشن تکلیف آستین دار (عبایی)

چادر نماز جشن تکلیف آستین دار

چادر نماز آستین دار یا همان مدل عبایی، یکی از مناسب‌ترین مدل‌ها برای چادر جشن تکلیف بوده و با توجه به مدل و طراحی خاص و ساده‌ای که دارد از دختر بچه‌های معصوم و کوچک نه ساله تصویر یک فرشته را به نمایش می‌گذارد که بسیار زیبا و ستودنی بوده و شکوه این جشن عبادی را چندین برابر می‌کند.

البته استفاده این مدل چادر، بسیار راحت بوده و همین امر نیز مزید بر علت شده و این مدل چادر را مناسب ترین مدل چادر جشن تکلیف برای دختران در این مقطع سنی کرده است. الگوی اصلی این مدل چادر از چادر عبایی عربی گرفته شده و برای خاص کردن آن برای جشن تکلیف اغلب آن را صورتی رنگ به همراه نوارهایی بر دورش می‌دوزند.

چادر نماز جشن تکلیف ساده گلدار

چادر نماز جشن تکلیف ساده گلدار

چادر نماز جشن تکلیف ساده گلدار یکی از قدیمی ‌ترین مدل‌ها بوده که امروزه چندان مورد توجه نیست. البته این نوع چادر هنوز هم جذابیت خاص خود را داشته و یکی از ساده‌ترین و راحت‌تربن مدل‌های چادر نماز نه فقط برای جشن تکلیف بلکه برای همه سنین است.

همچنین از قیمت مناسب و مقرون به صرفه‌تری نسبت به دیگر مدل‌های چادر نماز جشن تکلیف برخوردار بوده و اغلب در مواردی که برگزاری مراسم جشن تکلیف با صرف هزینه کمتری برگزار می‌شود خرید چادر نماز ساده گلدار در اولویت قرار می‌گیرد.

شاید چادر نماز گلدار برای دختران کم سن و سال چندان جذاب نباشد اما سادگی و گل‌های زیبایی روی این چادرها یکی از زیباترین جلوه‌های تصویری راز و نیاز بانوان با خدای متعال را در ذهن تداعی می‌کند.

چادر نماز جشن تکلیف سفید تک رنگ

چادر نماز جشن تکلیف سفید تک رنگ

استفاده از سفید تک رنگ، در انجام واجبات دینی نماد پاکی و معصومیت می‌باشد. تک رنگ سفید نه فقط برای چادر نماز بلکه برای انجام فرایض حج عمره و تمتع نیز جزو واجبات بوده و این موضوع نشان می‌دهد که رنگ سفید رنگ پاکی و معنویت می‌باشد و در تمام ادیان از جایگاه خاص و ویژه‌ای برخوردار است.

استفاده از رنگ سفید برای مدل چادر نماز جشن تکلیف، یکی دیگر از ایده‌های کاربردی بوده و نسبت به سایر گزینه‌ها نزدیکی بیشتری با فلسفه برگزاری جشن تکلیف دارد.

معمولا چادر نماز جشن تکلیف مدل سفید رنگ را با روبان‌ تزئین می‌کنند؛ تا برای دختر خانوم‌های عزیز از جذابیت و تنوع بیشتری برخوردار شود. گاهی اوقات نیز به منظور کاهش سادگی چادر، در بالای سر و بر روی هد آن با روبان دوزی طرح شکوفه می زنند.

چادر نماز جشن تکلیف رنگی

چادر نماز جشن تکلیف رنگی

همانطور که مستحضر هستید؛ چادر نماز جشن تکلیف برای دخترانی با سنین کم تدارک و تهیه می‌شود. به همین دلیل یکی از مهمترین موضوعاتی که در تهیه، طراحی و دوخت آن باید مورد توجه قرار بگیرد تنوع و جذابیت آن می‌باشد. یکی از ایده‌های جالبی که طراحان چادرهای نماز جشن تکلیف به منظور افزایش تنوع آن به کار می‌گیرند استفاده از رنگ های مختلف است.
این ایده نه تنها از طرف کاربران اصلی این چادر، یا همان کودکان نه ساله تازه به سن تکلیف عبادی رسیده مورد توجه و استقبال قرار می‌گیرد؛ تنوع چادرهای جشن تکلیف را نیز بیشتر می‌کند.

امروزه از رنگ‌های مختلفی نظیر رنگ صورتی، لیمویی، آبی، سبز کمرنگ و غیره برای دوخت چادر جشن تکلیف استفاده می‌شود. البته ترکیب خانواده رنگ‌های خنثی نظیر سفید و کرم با دیگر رنگ‌ها برای دوخت چادر جشن نماز امروزه مورد توجه بوده و استفاده از دو رنگ نیز از دیگر راه‌کارهای کاهش سادگی چادر نماز جشن تکلیف است.

چادر نماز جشن تکلیف با تور و ساتن

چادر نماز جشن تکلیف با تور و ساتن

یکی از بهترین اکسسوری‌ها برای طراحی چادر نماز که دل هر دختر بچه ۹ ساله می‌رباید، دوخت چادر نماز جشن تکلیف با استفاده از تور و ساتن می‌باشد. معمولا استفاده از پارچه ساتن برای دوخت چادر نماز برای دختران کم سن و سال یک ایده بسیار جالب و ارزنده برای تشویق هر بیشتر آن‌ها جهت انجام به موقع واجبات و فرائض دینی است.

زیرا جنس این پارچه به دلیل ویژگی‌هایی که دارد؛ برای مدل دهی بسیار مناسب بوده و استفاده از تور برای مدل دار کردن آن نیز، سبب افزایش تنوع، جذابیت و زیبایی هر چه بیشتر این مدل چادر نماز جشن تکلیف می‌شود.

الگوی چادر جشن تکلیف

الگوی چادر جشن تکلیف

الگوی چادر جشن تکلیف بر اساس نوع مدل چادر متنوع بوده و هر کدام از مدل‌های معرفی شده در مباحث قبلی دارای الگوی متفاوتی هستند. معمولا مدل چادر نماز مخصوص جشن تکلیف ساده، همانطور که از اسم آن نیز مشخص است دارای ساده ترین الگوی دوخت بوده و برش و دوخت آن چندان پیچیده نیست.

به همین دلیل اکثر مادرها نیز قادر به برش و دوخت آن می‌باشند. اما مدل‌های دیگر نظیر مدل فرشته و آستین دارد الگو و برش سخت‌تری دارند و دوخت آن‌ها بدون آموزش مهارت‌های خیاطی ممکن نیست.

به طور کلی انواع چادر با مدل‌های مختلف نیز مانند لباس‌های دیگر نیاز به طراحی و الگوی مناسب خود دارد و بدون استفاده از الگو مطمئنا کیفیت چادر نماز جشن تکلیف و مدل مورد نظر جالب نخواهد شد.

نتیجه‌گیری

مدل چادر نماز جشن تکلیف بسیار متنوع بوده و با استفاده از آن‌ها می‌توان یک جشن تکلیف متفاوت و شاد برای دختر خانوم‌های که به سن نه سالگی رسیده‌اند گرفت. چادر نماز جشن تکلیف مهمترین گزینه برای برپایی جشن تکلیف معنوی و روحانی بوده و معمولا بیش از هر چیز دیگری ذهن متصدیان برپایی جشن‌های تکلیف را به خود درگیر می‌کند. شاید همین توجه خاص به چادر در جشن تکلیف علت اصلی تنوع زیاد مدل‌های چادر مخصوص جشن تکلیف در بازار شده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *