چاپ کتاب دعا برای اموات

چاپ کتاب دعا برای اموات

در ایران نیز سنت حسنه و دیرینه خیرات، فاتحه و چاپ کتاب دعا برای اموات همواره رایج و مورد توجه مردم بوده تا برای آرامش خاطر متوفی بازماندگان بتوانند اقدام مفیدی را انجام دهند، همانطور که در حدیث بالا پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم به آن اشاره، سفارش و تاکید نمودند. با چاپ کتاب دعا برای اموات و اهدای آن به مراکز گوناگون از جمله مساجد، حسینیه‌ها، امامزاده‌ها، مرقد‌های متبرکه و بسیاری از مکان‌های دیگر شما می توانید قدم بزرگی را هم در راه کسب ثواب برای اموات و فرد متوفی و هم جهت برطرف کردن بخشی از نیاز محلی که کتاب دعا به آنان اهدا شد بردارید. در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با انواع ادعیه‌ها و کتاب‌های دعای مناسب چاپ برای اموات و متن های یادبودی آشنا کنیم.

ارواح مومنان هر جمعه به آسمان دنیا می‌آیند و رو به روی در خانه‌ها می‌ایستند و هریک با آوای حزین در حالی که می‌گرید می‌گوید: ای کسان من، ای فرزندان پدرم، مادرم و نزدیکانم به ما عطوفت کنید. خدای شما را بیامرزد… با درهم پولی یا گرده نانی و یا لباسی در حق من رحم کنید که خدا به شما از لباس‌های بهشتی بپوشاند. (حدیث نقل شده از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم) همه ما انسان‌ها دوست داریم که برای درگذشتگان، اموات وعزیزانی که آنها را از دست داده‌ایم و به سفر آخرت رهسپار شدند، خیراتی بدهیم و علاوه بر شاد کردن روح رفتگان نیازی را نیز در جامعه برطرف کنیم. حال چه چیزی بهتر است از کتاب دعا که می‌تواند باقیات الصالحات نیز محسوب شود و جنبه یک‌بار مصرف نیز ندارد و همچنین در هر بار خوانده شدنش ثوابی را آید اموات کند.

کتاب ادعیه مناسب چاپ یادبود اموات

کتاب ادعیه مناسب چاپ یادبود اموات

بسیاری از ادعیه‌ها وجود دارند که شما می‌توانید متناسب با علاقه خود آن را برای اموات‌تان به سبب خیرات به چاپ برسانید. اما ادعیه مناسب برای چاپ در واقع کتاب دعایی است که نیاز بیشتری را تحت پوشش قرار دهد و مردم بتوانند در مناسبت‌ها و زمان‌های بیشتری آن را مورد استفاده قرار دهند تا علاوه بر کارآمدی، ثواب بیشتری را نیز نصیب درگذشتگانی که دستشان از این دنیا کوتاه است شود. یکی از این صدها نمونه ادعیه‌های مناسب برای خیرات کتاب، مفاتیح الجنان کامل است که مجموعه وسیعی از دعاها، مناجات ها، زیارت‌ها و اعمال مخصوص برای ایام مختلف سال، ماه و روزها را که پیامبر بزرگوار اسلام حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم و ائمه اطهار علیه السلام به آن اشاره و توصیه داشتن را در خود جای داده است. به عنوان مثال شما با خیرات این ادعیه یعنی کتاب مفاتیح‌ الجنان کامل می‌توانید در ثواب خوانده شدن هر بار دعای کمیل در شب های جمعه توسط مردم در مسجد یا اماکن مقدس دیگر توشه قابل توجهی را بدرقه آخرت متوفیتان کنید.

دیگر کتاب ادعیه‌ای که می‌توان آن را برای چاپ، اهدا و یادبود درگذشتگان مناسب دانست کتاب دعای جوشن کبیر است که هر ساله در ماه مبارک رمضان به سبب استقبال از این مراسم و برگزار شدن پرشور آن در میان مسلمین جهان و ایران به تعداد زیادی از این کتاب دعا نیاز است به خصوص در شب‌های مبارک قدر که مساجد، هیئت‌ها و بقاع متبرکه و سایر مکان‌های مقدس به سبب ازدحام جمعیت با کمبود آن مواجه می‌شوند. پس این کتاب دعا نیز گزینه مناسبی برای چاپ کتاب یادبودی برای اموات و درگذشتگان به شمار می رود که شما می‌توانید علاوه بر کسب ثواب برای اموات به جبران کمبود کتاب جوشن کبیر در مکان های مختلف نیز کمک کنید.

از جمله کتاب‌های دیگری که در این دسته می‌توان به آن اشاره کرد کتاب دعای زیارت عاشورا، کتاب دعای توسل، کتاب دعای زیارت اربعین و… است.

درهنگام انتخاب کتاب دعای مناسب چاپ و وقت آن برای امواج می‌توانید از نکات زیر کمک بگیرید تا با توجه به آنها بهترین انتخاب را داشته باشید.

  • دوام و ماندگاری
  • فهرست دعاهای کتاب
  • ابعاد کتاب دعا
  • نوع خط و خوانایی آن‌ها
  • نوع چاپ صفحات داخلی
  • نوع تزیین جلد صفحه
  • تعداد دعاهای ذکر شده در کتاب دعا

چاپ مفاتیح یادبود

چاپ مفاتیح یادبود

مفاتیح آن نیز یکی از بهترین گزینه‌ها برای چاپ کتاب‌های یادبودی به شمار می‌روند، به سبب دعا‌های متعدد و دانشی که در خود جای داده اند. با استفاده از این کتاب‌ها افراد می‌توانند علاوه بر خواندن دعا به یادگیری و دانش اندوزی دینی نیز بپردازند این گونه علاوه بر انجام اعمال مذهبی به دانش آموزی دینی و بالا بردن سطح سواد مذهبی جامعه نیز کمک به عمل آمده و در کنار آن ثوابی نیز به درگذشته ی مورد نظر رسیده است. از جمله این کتاب‌ها، می‌توان به کتاب مفاتیح الجنان، مفاتیح الحیات و… اشاره نمود.

چاپ کتاب ادعیه برای یادبود درگذشتگان

چاپ کتاب ادعیه برای یادبود درگذشتگان

همانطور که می‌دانیم اموات و درگذشتگان دستشان از دنیا کوتاه است و منتظر خیرات و دعاهای خانواده و بستگان هستند. این خیرات می‌تواند خواندن دو رکعت نماز، حلوا و خرما و پخش اغذیه و… باشد، اما کارهای نیک و پسندیده دیگری همچون کمک برای تهیه جهیزیه عروس، ساخت مدرسه، خرید لباس و کفش برای افراد نیازمند باشد. علاوه بر مواردی که گفته شد می‌توانید با وقف کتاب ادعیه و خرید قرآن و اهدای آنها برای اموات به اماکن مقدس هم خیرات برای رفتگان انجام دهید که بسیار پسندیده می‌باشد. همانطور که امام صادق علیه السلام می فرمایند: ثواب اعمال خیر برای کسی که برای مردگان انجام می‌دهد برای او و برای آن مرده، هر دو نوشته می‌شود. با هربار خواندن و گشودن کتاب ثوابش به اهداکننده و متوفی می‌رسد.

متن وقف کتاب دعا

متن وقف کتاب دعا

متن وقف‌نامه در صفحه اول کتاب همراه تزیینات و‌عکس مرحوم قرار می‌گیرد. متن وقف‌نامه می‌تواند با جملاتی همچون بسم الله الرحمن الرحیم، السلام علیک یا اباعبدالله الحسین علیه السلام، السلام علیک یا امیرالمومنین علیه السلام و… یا هر نوع جمله و دعایی آغاز شود. در بخش بعدی می‌توانید متنی در ۲ تا ۵ خط که می‌تواند شامل شعر یا انواع متن یا مناجات با خدا باشد که نشان دهنده آن باشد که کتاب دعا یا قرآن به چه کسی یا چه کسانی و به چه مکان مقدس اهدا شده است. همچنین وقفنامه می‌تواند شامل عکس رفتگان نیز باشد و به همراه تصاویر اماکن مقدس و شمع و گل و ریزه کاری‌های دیگر تزیین شود. به عنوان مثال می‌توانید علاوه بر درج شعری متناسب برای عزیز ازدست رفته خود ذکر کنید که این صحیفه و یا کتاب دعای شریف و مبارکه را به یاد مادرم مرحومه مغفوره سرکار خانم… اهدا می گردد و ثواب قرائت آن را به پیشگاه چهارده معصوم و ائمه اطهار تقدیم می نماییم. در آخر نیز درخواست شود برای شادی روح همه درگذشتگان الخصوص متوفی که در ابتدا نام آن ذکر شده فاتحه‌ای قرائت شود.

وقف کتاب ادعیه برای یادبود توسط کتاب هادی

وقف کتاب ادعیه برای یادبود توسط کتاب هادی

شما عزیزان می‌توانید انواع کتاب دعا با سایز و قطع‌های متفاوت با متن و طراحی و رنگ دلخواه خود را از سایت‌های معتبر همچون سایت کتاب هادی سفارش دهید. برای اینکار ابتدا با هماهنگی‌های لازم پس از انتخاب کتاب دعا یا قرآن می توانید متن دلخواه و عکس مرحوم را برای چاپ در کتاب ارسال کنید. سپس کتاب دعای منحصربفرد و خاصی را برای درگذشتگان خود دریافت کنید.

سخن آخر

چاپ کتاب یادبود برای رفتگان علاوه بر ثوابی که دارد، ماندگار است و موجب زنده نگهداشتن یاد و خاطره مرحوم می‌شود. شما می‌توانید مفاتیح یا کتاب دعای مورد نظر خود را در هر طرح، رنگ، اندازه و تزیینی و با هر تعداد دعایی که مد نظرتان است و یا حتی به صورت تک دعایی از طریق کتاب هادی سفارش داده و متن وقفی مورد نظرتان را نیز در ابتدای صفحه به چاپ برسانید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *